Vidět a být viděn

Vidět a být viděn

Doba trvání: 6. 11. 2017 - 12. 11. 2017

Ve dnech 6. 11.-12. 11. 2017 proběhne čtvrtý ročník mezinárodní preventivně bezpečnostní akce Vidět a být viděn, která má za cíl upozornit řidiče na rizika spojená s nesprávným osvětlením motorových vozidel. Ve výše uvedených dnech si mohou všichni motoristé nechat zcela zdarma zkontrolovat a případně seřídit světlomety svých vozů ve vybraných servisech po celé České a Slovenské republice. Aktuální informace o zapojených servisech v rámci České republiky i podrobnostech o akci naleznou všichni zájemci na webových stránkách www.videt-a-byt-viden.cz.

Jednou z podmínek bezpečného provozu je mít správně seřízené a fungující světlomety. Nevhodné a nekvalitní autožárovky, špatně nastavené světlomety (oslňující) anebo dokonce zcela nefunkční světlomety či koncová světla výrazně ovlivňují bezpečnost silničního provozu. V nastávajícím období s kratší dobou denního světla a velmi časté snížené viditelnosti je faktor správného osvětlení jedním z klíčových pro správnou, rychlou a bezpečnou reakci na překážky, na pohyb chodců a cyklistů nebo na jinou nenadálou dopravní situaci.

Cílem akce je upozornit řidiče na rizika spojená s provozem vozidla, které nemá správně seřízené nebo funkční světlomety a nutnost pravidelné kontroly autožárovek a funkčnosti celého osvětlení motorových vozidel. Správné seřízení světlometů nebo změření intenzity světla autožárovky, která v průběhu její životnosti klesá, přitom řidiči nemohou zvládnout v domácích podmínkách bez nutného vybavení.

V týdnu „Vidět a být viděn“ budou mít všichni řidiči možnost kontroly a seřízení svých světlometů na vozidle ve vybraných servisech po celé České republice, které disponují regloskopem (profesionální přístroj na správné seřízení světlometů automobilu).

Vyhledat servis AUTOFIT

Zadejte město, PSČ anebo ulici v okolí, ve kterém chcete najít servis AUTOFIT:

© Copyright 2024 - WM Autodíly spol. s r.o.    |    e-mail: autofit@wmautodily.cz

Nahoru